
Dawn Robinson, voormalig lid van de Amerikaanse r&b-groep En Vogue, woont al drie jaar in een auto. Dat zegt de zangeres in een YouTube-video. Robinson heeft al sinds 2020 geen vaste woon- of verblijfplaats.
Robinson woonde bij haar ouders in Las Vegas, maar verhuisde op advies van haar voormalige manager naar Los Angeles.
Hoewel hij haar eerst nog onderdak bood, viel deze regeling uiteen. De zangeres woonde noodgedwongen acht maanden in een hotel terwijl ze op zoek was naar een appartement.
De 58-jarige Robinson stelt dat haar toenmalige manager haar daarin tegenwerkte. Soms willen mensen je vasthouden en in een situatie houden waarin je kwetsbaar bent en van hen afhankelijk blijft, zegt ze.
Vanwege moeilijkheden bij het vinden van een huis ging de zangeres op zoek naar andere mogelijkheden. Zo raakte ze geïnteresseerd in het leven in een auto. Ik voelde me vrij, zegt ze. Het was alsof ik op een eindeloze kampeertocht was. Het voelde gewoon goed.
Toch zou Robinson een stabielere woonsituatie accepteren als de kans zich voordoet. Als ik een appartement kon hebben, zou ik dat doen. Maar wat ik van deze ervaring heb geleerd zou ik niet willen ruilen. Ik ben trots op wat ik heb bereikt.
Robinson was een van de originele leden van En Vogue, dat werd opgericht in 1989.
De groep scoorde in de jaren negentig grote hits met de nummers Don’t Let Go, Hold On, Free Your Mind, Whatta Man en My Lovin’ (You’re Never Gonna Get It).
De Amerikaanse groep toert nog regelmatig, maar doet dat al jaren zonder Robinson.
Bron: NU.nl